Bayan Örgü Hırka Modelleri

Hırka, yünden örülmüş ya da kalın yün kumaştan yapılmış, tek parça ve önden açık, kollu üst giysi. Diğer bir anlamıyla genellikle soğuktan korunmak için giyilen, kumaştan yapılmış ve kimileyin içi pamukla beslenmiş, ceket biçiminde üst giysi. Çok çeşitli modellerde yapılmış olan hırkalar bulunmaktadır. Kadınların ve erkeklerin kışın soğuktan korunmak için kullandıkları bir elbise biçimidir. Kış ayının vazgeçilmezi olan hırkalar hazır, makine yapımı da kullanılmakla birlikte el işi de yapılabilir. Bütün ürünlerde olduğu gibi hırka modellerinde de el işi yapılır ve emek harcandığı için daha değerli ve güzel olur.

Sıradışı Hırka Modelleri
Hırkalar eskisi gibi klasik modellerde üretilmiyor, çok farklı sıra dışı modellerde de hırkalar üretildiğini görmekteyiz. Sadece kışın değil geçiş mevsimleri olan ilkbahar ve sonbaharda da hırkalar giyilebilir ve bu mevsimlerde daha çok ince ve kısa kollu hırkalar tercih edilebilir. Yazın özel davetlerde giyilebilecek şık elbiseleri mağazalardan rahat bir şekilde temin edebiliriz fakat kışın o kadar şansımız olmayabilir. Hava soğuk olacağından kalın bir şeyler giymek zorunda hissederiz kendimizi. Bu noktada çok çeşitli şekillerde yapılmış olan hırkalar işimizi kolaylaştırabilir. Dümdüz bir elbisenin üzerine çok şık ve zarif hırkalarla istediğimiz kombini elde edebiliriz. Hırkalarla hem rahat hem de şık bir görüntü oluşturabiliriz. Sade kumaş veya kot pantolonla tunik şeklinde veya ara boy hırkalar tercih edilebilecekken, etek veya tercihe göre kumaş pantolonla ceket biçimindeki hırkalar tercih edilebilir. Hırkanın renklerini de yine tercih ettiğimiz kıyafete uygun bir şekilde seçersek istediğimiz şıklığı ve uyumu çok rahat yakalayabiliriz.

Hırka Modellerinden Çeşitli Örnekler

Sizlere fikir olması bakımından farklı modellerde tasarlanmış olan hırka modellerini aşağıdaki fotoğraflarda toparladık. Hangisi sizin tarzınıza ve zevkinize hitap ediyor kendiniz karar verin. Artık hırkalara başka bir gözle bakacaksınız.

Hırkalar en fazla sonbahar ve kış aylarında hanımların ve beylerin kullandıkları kış giysileri arasında yer almaktadır. Bayan örgü hırka modelleri daha çok kışın gömleklerin üzerine ve badilerin üzerine giyilmektedir. Örgü bayan hırka modelleri yapımı da motiflerin zorluklarına göre değişmektedir. Bayan hırka örgü modelleri için foto galerimizi inceleyerek yepyeni örnekleri sizlerde yapabilirsiniz.

Bayan Örgü Hırka Modelleri, Örgü Bayan Hırka Modelleri, Bayan Hırka Örgü Modelleri, Örgü Hırka Modelleri, Bayan Örgü Hırka Örnekleri

Örgü hırka modelleri için ip, şiş veya tığ gibi malzemeler  yeterli olacaktır. Üzerini süslemek için ise düğmeleri veya örgü çiçekleri kullanabilirsiniz. Özellikle uzun veya kısa hırkaları örerek kışın ev içerisinde veya dışarı çıkarken bu bayan örgü hırka örneklerini kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ