Birbirinden Şirin Yeni Hayvan Motifli Lif Modelleri

El yapımı lifler arasında ilgi gören modellerden bir tanesi de hayvan motifli modeller. Hayvan motiflerinin yer verildiği lif modelleri başta küçük çocuklar için tercih edilebilir lifler arasında yer alıyor. Renkli ipler ile elde edilen ve içerisinde çeşitli‚ sevimli hayvanların yer aldığı lif modelleri ile minikler banyo yapmayı daha çok seviyor. Sadece minikler için değil‚ büyükler için de kullanılabilir olan hayvan motifli lifler var. Şimdi bu modellerden daha ayrıntılı olarak bahsedelim.

Hayvan motifli modeller arasında popüler olan bazı lif modeller mevcut. Bunlardan ilki fil‚ panda ve ayıcık gibi hayvanların figürlerinin yer aldığı lifler. Bu lifler özellikle küçük çocuklar için örmeye değer. Böyle büyük hayvanların yer aldığı liflerde renkli ipler tercih ediliyor. Özellikle açık renkli bir zemin üzerinde yer alan kocaman‚ sevimli bir ayıcık motifi ile birlikte çok güzel ve tatlı bir lif modeli ortaya çıkarabilirsiniz. Banyo yapmaktan hoşlanmayan çocuklar için bu şekilde dikkat çekici olan materyaller onun ilgisini çekecek ve işinizi kolaylaştıracaktır.

Hayvan motiflerinde uygulama olarak daha çok tığ işi olanlar ön plana çıkıyor. Tığ ile örülen lifler için tercih edilecek olan ip ise daha ince ve daha yumuşak. Kalın örgü ipleri ile örülen lifler zaman içerisinde su ile birlikte sertleşip ilk zamanki yumuşaklığını kaybediyor. Ancak tığ işinde kullanılan ince ipler bu yumuşaklığı kaybetmiyorlar ve aynı zamanda köpürtme açısından da daha kullanışlı oluyorlar.

Hayvan motifli olan liflerde popüler olan hayvan motiflerinden biri de civcivler. Sarı ve beyaz renklerde oluşturulan bu liflerde zemin rengini beyaz tercih ederek üzerine sarı ve sevimli civciv motifleri yerleştirebilirsiniz. Bu sayede özellikle bebekler için güzel bir lif elde edeceksiniz. Kelebekler‚ ayıcıklar ya da dilediğiniz herhangi bir hayvan liflerinize renk katabilir. Genelde açık renkli zemin üzerine renkli olarak hayvan motifi uygulayabileceğiniz gibi tam tersi olarak farklı bir renk üzerine de hayvan motifi yerleştirebilirsiniz. Örneğin pembe bir zeminde uygulayacağınız siyah‚ beyaz bir panda çok tatlı bir seçim olacaktır.

En Güzel Hayvan Motifli Lif Modelleri

Hayvan Resimli Lif Modelleri; Hayvan motifli lif modellerinde daha farklı olan bir uygulamadan bahsedelim. Genelde bu tarz lifler düşünüldüğünde bir zemin rengi üzerine hayvan motifi uygulaması akla gelir. Bu lif modelleri de haliyle kare ya da dikdörtgen olurlar. Ancak her zaman için bu geçerli olmak zorunda değil. Siz lifinizin şeklini bir hayvan motifi olarak seçerek farklı bir lif elde edebilirsiniz. Bunun için sadece gerekli artırma ve eksiltmeleri yapmanız gerekiyor. Örneğin bir baykuş modeli uygulayabilirsiniz. Kafasını ve bedenini dış hatlarını belirledikten sonra tek seferde örmelisiniz. Daha sonra katmanlı örgüler ile baykuşu daha gerçekçi hale getirin. Ardından göz ve diğer uzuvlarını da motife ekleyerek baykuş motifli lifinizi tamamlayabilirsiniz. Bu uygulama ile sıradanlıktan uzak durarak çok daha farklı bir lif elde edeceksiniz.

Hayvan motifli liflerde popüler olan bir diğer şey de çocuklar için özel karakterlerin uygulaması. Özellikle Hello Kitty karakterinin kedisi gibi popüler olan çizgi karakterleri de bu şekilde liflerde çalışabilirsiniz. Bu uygulama çocukların ilgisini kesinlikle çekecektir. Onun sevdiği hayvan karakterlerini tercih etmenizde fayda var. Bu uygulamayı yaparken bahsetmiş olduğumuz iki ayrı teknikten birini seçebilirsiniz. Dilerseniz direk bir hayvan figürü uygulayabilir‚ dilerseniz bir zemin oluşturarak onun üzerine hayvan figürü çalışabilirsiniz. Zevkleriniz ve yaratıcı düşünce tarzınız ile farklı lif modelleri ortaya koyabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ