En Güzel Tığ Oyası Modelleri

Kenarları oyalı yazmalar ister açık olsun, ister tesettürlü olsun her genç kızın çeyizinde mutlaka bulunur. Tığ ile yapılan her türlü model, duruşu ve zarafetiyle kuşkusuz tüm bayanların dikkatini çeker. İster kullanılsın ister kullanılmasın çeyizlerin olmazsa olmaz parçalarından olan tığ oyaları yazma kenarlarında, havlu kenarlarında, yatak örtülerinde ve daha birçok yerde kullanılmaya devam etmektedir. El emeği göz nuru yapılan tığ oyaları zamanla kültürümüzün önemli bir parçası haline gelmiştir. Tığ ile yapılan oyalar çok eski zamanlardan beri nesilden nesile aktarılarak günümüze kadar ulaşmış ve önemini koruyarak gelecek nesillere de hiç şüphesiz aktarılacaktır.

En Güzel Tığ Oyası Modelleri ile siz de kapalı bayanlar arasında en şık hanım olabilirsiniz. Tığ Oyası Yazma Modelleri özellikle yeni çıkan yazmaların üzerinde harika bir şekilde durmaktadır. En Güzel Tığ Oyaları hem hediyelik olarak yapılmakta hem de çeyizlere daha sonra kullanmak için konulmaktadır.

En Güzel Tığ Oyası Modelleri, Tığ Oyası Yazma Modelleri, En Güzel Tığ Oyaları, Yazma Örnekleri Tığla, Yeni Tığ Oyası Örnekleri

Yazma Örnekleri Tığla yapıldığı gibi aynı zamanda da iğne oyası modelleri şeklinde de yapılmaktadır. Yeni Tığ Oyası Örnekleri ile siz de hiç görmediğiniz modelleri burada bulabilirsiniz. Yepyeni örneklerin ve modellerin yer aldığı galerimiz sizin için geliyor.

İşte Tığ Oyası Modelleri Galerimiz

Eski zamanlarda kız çocukları küçüklükten itibaren çeyiz hazırlığına başlatılır ve dikiş, nakış ve tığ işi ile yapılan modelleri küçük yaştan itibaren öğrenmeye ve yapmaya başlarlardı. Fakat günümüzde kız çocuklarının okul hayatı, genç kızlarımızın ise çalışma hayatına atılmasıyla tığ işi ile yapılan oyalar, yazmalar fırsat bulunamadığından yapılamamaktadır. Bunun yerine anneler kızlarının çeyizlerine yapıp koymakta veya yakın akrabalar tarafından evleneceği zaman genç kız veya erkeklerin çeyizine koymaları için hediye edilmektedir. Son zamanlarda ise tığ oyasından anlayan kişiler yaptıkları el emeği göz nuru işlemelerini ticarete dökmüş ve talep eden kişilere satmaya başlayıp ev bütçelerine katkıda bulunmaya başlamışlardır.

Yazma modelleri sadece baş örtüsü olarak kullanılmaz, aksesuar şal olarak da kıyafetlerle çok şık bir şekilde kombinleyebilirsiniz
Her yazmaya uygun renklerde ve içerisinde bulunan desenlerle uyacak şekilde işlenerek muhteşem bir oyalı yazma yapılabilir. Yapılabilecek olan desenler çok çeşitlidir. Günümüzde internet ortamının bizlere sunduğu faydalardan biri de daha önce hiçbir yerde karşılaşmadığımız modelleri detaylı bir şekilde bize gösteriyor olmasıdır. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz çeşitli renklerde ve desenlerde el işi tığ oyaları ile yapılan resimleri inceleyerek sizler de ister kendinize ister çok yakın arkadaşlarınıza veya çocuğunuzun çeyizine yapabilirsiniz. Sizler için hazırlamış olduğumuz modellere bakınca hem kolay bir şekilde yapıldığını hem de bittiğinde ortaya muhteşem bir sonuç çıkacağını gözlerinizle göreceksiniz. Siz kendi elinizdeki yazmalara uygun olabilecek renkteki iplerle tığ oyası modellerini yapabilirsiniz.

Tığ oyası örneklerini yaparken genellikle pamuk ya da sentetik iplikler tercih edilmektedir
Uzun yıllardır yapılagelen ve günümüzde de önemini koruyan, gerekli olan değerinde verildiği önemli el işi sanatlarındandır. Tığ işi ile yapılan modelleri yapmaya başlayanlar bu işin ne kadar zevkli bir iş olduğunu göreceklerdir. Türk toplumu olarak her alanda olduğu gibi el sanatları alanında da kendini geliştirmiş bir ülkeyiz. Bu alandaki başarımız diğer ülkede yaşayan kişilerin de dikkatini çekmiştir. Bu nedenle ülkemizi ziyaret etmekte ve el sanatlarımızı hayranlıkla incelemektedirler. Biz yeni nesillere düşen ise bu değerlerin farkında olarak onları yaşatmaya devam etmeliyiz.

Sizlere bugünkü yazımızda tığ oyası örneklerinden hazırlanmış galerimizi sergileyeceğiz. Galerimiz içerisinde yer alan resimlerin altında indirme linki bulunmaktadır. Bu indirme linkinden bu modellerin tamamını indirebilirsiniz. Ayrıca daha birçok model bu dosya içerisinde yer almaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 28 YORUM
 1. emine ekşi dedi ki:

  cok güzel taha fazlasini ve yeni oya örnekleri gönderırmısınız rica eterim

 2. flknaz dedi ki:

  harika

 3. Anonim dedi ki:

  Hiç güzel değiller beyenmedim biraz daha güzellerini atın da emeyimize deysin

 4. hacer dedi ki:

  Hiç güzel değiller beyenmedim biraz daha guzellerini atın

 5. serdar dedi ki:

  Serpil yalvaç
  Çok beğendim

 6. Anonim dedi ki:

  Hep aynı modeller aynıları başka sitelerde de var??

 7. Hatice dedi ki:

  Çok güzeller yenileri bekliyoruz:;)

  1. Anonim dedi ki:

   €v€t g€rc€kt€n cok güz€l l€r

 8. Anonim dedi ki:

  Allah razi lsun çok guzel

 9. Anonim dedi ki:

  yeni orneklerinizi bekliyoruz

 10. Duygu dedi ki:

  Nasil yapiyorlar keske yapilisida gosterseler ben yaparim bebis patikleri

 11. Duygu dedi ki:

  Bu bebek patikleri cok guzel nasil yapiliyor onuda bi gosterseler yapmak istiyorum ben

 12. Anonim dedi ki:

  Daha agir yokmu

 13. Anonim dedi ki:

  Beyenmedim yenisini gondrin

 14. Anonim dedi ki:

  Yeni oya medelleri atın lütfen bunlar hep aynı

 15. Anonim dedi ki:

  Hiç beğenmedim hep aynı hep aynı ayrıca çok basitler

 16. Anonim dedi ki:

  Yeni örnekler yokmu hep aynı ornekler

 17. Anonim dedi ki:

  Anlatımlı oya örneği okşa daha güzel olurdu

 18. Anonim dedi ki:

  İşin mi yok orupte napicn

 19. melisa dedi ki:

  Beyenmedim hep ayni modeler bunlar

 20. asi dedi ki:

  Guzel ornekler atin

 21. Anonim dedi ki:

  Modellerin bazıları Guzel daha güzellerini bekliyorum??

BİR YORUM YAZ