Hamilelikte Jinekolojik Muayene Süreçleri

Hamile olmadan önce olduktan sonra doğum yaptıktan sonra belli süre zarfları içinde bazı muayenelerden geçmeniz gereklidir. Bu muayeneler doğum süresinde ve doğum zamanında herhangi bir sorun yaşamamanız için oldukça önemli olduğu gibi aynı zamanda annenin sağlığı ve bebeğin sağlığı için de oldukça önemlidir. Jinekolojik muayene süreçlerinde önemli olan bu zamanları kaçırmamanız oldukça önemlidir.

Aynı zamanda bu süreç içerisinde yapılan jinekolojik muayeneler sonucunda bebeğinizde aynı zamanda kalıtsal bir rahatsızlığın olup olmadığını anlarsınız. Jinekolojik muayeneler genellikle onuncu haftasını dolduran hamile kadınlarda yapılmaya başlanır. Bu muayene süreçleri tamamen hamileliğin olumlu ya da olumsuz durumlarına göre sıklık kazanmakta ve muayenede yapılan testler karşılaşılan durumlara göre karar verilmektedir.

Aynı zamanda bu muayenelere dâhil olan laboratuvar incelemeleri yani yapılan testler, aşılar ve kullanılan vitaminlerde oldukça önemlidir. Bu kullanılan ilaçların ya da yapılan testler ulaşılan sonuçlara göre verilen kararların bir doktor gözetimi altında olması oldukça önemlidir. Bu jinekolojik incelemeler sırasında bebeğinizin kalıtsal bir rahatsızlığı olup olmadığı büyük ihtimalle belli olur. Aynı zamanda buna göre bir tedaviye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda sizin de sağlığınızda bu muayenelerin olması oldukça önem arz etmektedir.

Bu muayenelerin zamanında yapılması oldukça önemli olup aksatılmaması gereklidir. Aksatılması durumunda olumsuz bir durum varsa eğer bu durumun engellenmesi için çok geç olabilir. Muayenelerinizi mutlaka zamanında yaptırın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ