İnce Telli Saçlar İçin Saç Kesimleri ve Modelleriyle Saçlarınıza Şekil Verin

İnce telli saçlara sahip olan bayanlar genel olarak durumlarından şikayet ederler. Şekil vermekte zorlanmaları‚ hacimsiz bir görüntü vermek‚ birçok kesim modeli ile cansız durması gibi durumlar ince telli saçlardan şikayet etmek için geçerli birer sebep olabiliyor. Ancak ince telli saçların da doğru kesim ve modeller ile güzel bir görüntü verebileceklerini‚ ince tellere sahip olmanın bir saç problemi değil sadece saç tipi ile alakalı bir durum olduğu unutulmamalı. Bu durumda yapılması gereken tek şey biraz daha ayrıntılı düşünerek doğru seçimleri ve uygulamaları yapmak olmalı. Şimdi ince telli saçlar için uygun olabilecek model ve kesimlerden bahsedebiliriz. Öncelikle ince telli saçları şekillendirirken amaç onları olduğundan gür göstermek olmalıdır. Bunun için önerebileceğimiz ilk model ise dağınık modeller. Gün içerisinde uygulaması kolay olan dağınık modeller hem birçok uzunluktaki saça uygulanabilir hem de günü kurtarmanızı sağlayacaktır. Uzun ya da orta boyda saçlara sahip iseniz saçlarınızı rastgele arkada toplayarak hafif bir topuz yapabilirsiniz. Dağınık topuzlar mevcut hacmi olduğundan daha fazla göstermeye yarar.

Hacimlendirmek için yapabileceğiniz ideal bir diğer şey ise hafif dalgalar uygulamak olacaktır. Saçlarınıza maşa uygulaması yaparak hafif su dalgaları oluşturun. Bu dalgaları doğallaştırarak saç köpüğü ile destekleyebilirsiniz. Aksi taktirde dalgalarınız birkaç saate düzleşmiş olabilir. Dalgalandırdığınız saçlarınız artık sönük ve ince telli görünmeyecektir. Açık olarak kullanabileceğiniz gibi yine bu şekilde bir dağınık topuz uygulaması da yapabilirsiniz. Günlük hayatta da özel günlerde de bu tarz bir model sizin için kurtarıcı olacaktır. İnce telli saçlarda uyguladığınız model her ne olursa olsun küçük hileler daha iyi bir görüntü vermenize yardımcı olacaktır. Bunlardan en önemlisi ise örgüler. Örülmüş saçlar modele mutlaka güzel bir hareket katacaktır. At kuyruğu‚ hafif toplamalar ya da topuzlarda bunu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Modele katacağınız istediğiniz kalınlıkta örülmüş bir saç tutam beklediğinizden çok daha iyi bir görüntü verecektir.

İnce Telli Saçlar için örnek saç modelleri

Günlük uygulayabileceğiniz modellerden sonra ince telli saçlar için uygun olabilecek kesimlere de değinelim. Bu saç tipi için önerebileceğimiz en ideal saç kesimi hiç şüphesiz kısa kesimler. Kısa kesilmiş saçlar ince telli saçları hem gürleştirir hem de bu algıyı yoğunlaştırır. Uzun ve ince telli saçlar ise hem görüntü itibari ile cansız ve hacimsiz dururken hem de beslenmeleri zor olacağı için zaman içerisinde daha da cansız bir hal alırlar. Bu yüzden kısa saç kesimlerini tercih etmenizi önerebiliriz. Kısa saç modelleri arasında ise ince telliler için en ideal olacak olan model asimetrik kesimlerdir. Asimetrik ve katlı kesimler oluşturduğu algı ile düz bir görüntü vermeyeceğinden algıyı dağıtırlar. Görünümleri sayesinde asla cansız‚ sönük bir algı oluşturmazlar. İnce telli saçların sebep olduğu şikayetler ise bu durumda hemen hemen ortadan kalkmış olur. Bunun için kendinize uygun bir saç uzunluğu belirleyin ve bu uzunluğu çok geçmemeye dikkat edin. Ara ara uçlarından almaya devam ederseniz sağlıklı ve güzel saçlarınız sizi memnun edecektir.

Gelelim bir diğer saç hilesi olan kahküllere. Kaküllü saçlar algıyı çok farklı bir yöne iterler. İnce telli saçlarda ise kakül modelleri oldukça etkili bir ilaçtır. Dilerseniz tam olarak kaşlarınızın önüne dökülen bir kakül modeli tercih edebilirsiniz. Ancak bunun için yüz şeklinizin ve yaşınızın da dikkate alınması gerekiyor. Bunun dışında yan kaküller de kurtarıcı olacaktır. Biraz uzun kesilmiş saç tutamlarını şakaklarınıza doğru eğimli olarak kullanabilirseniz bu da bir hacim hilesi olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ