Parmaksız Örgü Eldiven Modelleri İle Sıcacık Bir Kış Geçirin

Soğuk havalar için örgüler vazgeçilmez parçalar oluyor. Örgü eldivenler‚ örgü atkı ve bereler kış ayları için herkesin vazgeçilmezi. Ancak bu aksesuarlar herkes için vazgeçilmezken bayanlar için sadece ihtiyaç olmaktan çıkarak şıklıkları için de bir tamamlayıcı görevi üstleniyorlar. Örgü eldivenler de şık ve farklı modelleri ile birlikte bayanların tamamlayıcı parçaları arasında yer alıyor. Örgü eldiven modelleri de sezona göre bir modaya sahip. Son dönemde popüler olan örgü eldiven modellerinin başında parmaksız eldivenler geliyor. Parmaksız şekilde örülmüş olan eldiven modelleri özellikle uzun boyutlu olarak örülüyor. Bu şekilde fakir kollu olan kışlık kaban ve pelerinler ile çok şık bir birliktelik oluşturuyorlar. Ayrıca soğuk günler için de bu şekildeki örgü eldiven modelleri bilekleri de kapalı tutarak sıcak tutmayı sağlıyorlar.

Parmaksız eldiven modelleri arasında özellikle uzun ebatlı olanlar oldukça popüler. Bu modellerin uzunluğu sizin isteğinize göre farklılık gösterebilir. Dilerseniz bileklerde biten bir parmaksız eldiven modeli tercih edebilir‚ dilerseniz de dirseklere doğru uzanan bir modeli bile tercih edebilirsiniz. Parmaksız modeller özellikle spor kullanım ve giyim tarzı ile oldukça ideal bir uyum oluşturacaktır. Bu modellerin spor ve casual bir kullanım tarzının olması özellikle spor giyimden hoşlanan bayanlar ve genç yaştakilerin tercihleri arasına girmesine neden oluyor.

Parmaksız olan eldiven modelleri arasında özellikle tığ işi olanlar oldukça güzel modellere sahip. Eldiven modelleri renkleri ile de göz dolduruyor. Renk renk eldivenler özellikle tercih sebebi oluyor. Renkli modeller arasında ebruli ip olarak adlandırılan ipler ile örülmüş olan modeller oldukça popüler. Bunların canlı renklerde modelleri olduğu gibi aynı zamanda soft tonlardan oluşan modelleri de mevcut. Daha sade bir giyim tarzı tercih ediliyorsa soft ve geçişli renkler de tercih edilebilir.

Örgü Eldiven Modellerinden Örnekler

Örgü eldiven modellerinde son sezonda moda olan bir başka unsur ise işlemeler. İşleme ve nakışlar oldukça şık birer eldiven olmalarını sağlıyorlar. Nakışlı ve işlemeli modeller arasında en çok tercih edilenler çiçek işlemeleri oluyor. Bu çiçek işlemelerinde renkler ise sıcak tonlarda tercih ediliyor. Bu nakışların işlemelerini özellikle eldivenlerin bilek kısımlarında görüyoruz.

Örgü eldiven modelleri arasında popüler olan bir diğeri de desenli ve delikli olan modeller. Desenleri kalın ip ile sık şekilde uygulayabilirsiniz. Bu hali ile karlı günlerde ellerinizin üşümemesini sağlayabilir‚ aynı zamanda güzel bir görüntü sağlayabilirsiniz. Bir diğer alternatif olan delikli modeller ise daha çok sonbahar aylarında ve kış aylarında çok soğuk olmayan günlerde kullanılabilir. Delikli olmaları sebebi ile çok fazla sıcak tutma özelliği olmayan modeller daha çok şık bir aksesuar olarak tercih edilebilir.

Örgü eldiven modelleri arasında siz de kendinize göre bir model tercih edebilirsiniz. Örgü eldiven uygulamaları için ise internetten yeteri kadar veri elde etmeniz mümkün. Dilerseniz videolu anlatımlar işinizi kolaylaştırmayı sağlar. Resimli örneklerle de ilmekleri nerede ve ne şekilde atacağınız konusunda bilgi sahibi olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ