En Güzel ve En Havalı Bakır Rengi Saç Modelleri

Kızıl saç renkleri birçok kadın için bir tutku. Kimileri yıllar boyu saçlarını kızıl tonlara boyatmaktan sıkılmazken kimileri ise cesaret edemese de kızıl tonlarını akıllarından geçiriyordur. Kızıl saç rengi kendi içerisinde pek çok alt tona sahip. Bazıları daha marjinal bayanlara hitap ederken bazı kızıl tonları ise hem genç hem yaşlı birçok kadına hitap edebilecek nitelikte. Kızıl saç renkleri arasında popüler olan, pek çok kadının tercih etmeye devam ettiği bir renk de bakır kızılı. Bakır kızılı gizemli havası ve kendisine has olan tatlı yansımaları ile birlikte çok alımlı ve güzel bir renk. Bakır kızılı saç rengini özel yapan bir diğer nokta da sezonluk bir renk olmaması. Bazı renkler bir ya da birkaç sezon moda olurlar, o sezonlar boyunca birçok kadın kullanır ve daha sonrasında demodeler arasında yerini alır. Ancak bakır rengi için böyle bir durum asla söz konusu değil. Her sezon bakır kızılı saç rengi rahatlıkla tercih edilebilir. Ayrıca herkesin cesaret edebileceği ve sezonluk bir renk olmamasından dolayı her bayanda göremeyeceğimiz bir renktir. Ayrıca hem kış aylarına çok yakışan hem de yaz aylarına yakışan bir renk olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bakır rengi saç modellerinin en temel özelliğinden bahsedecek olursak elbette ilk sırada çekicilik gelecektir. Gizemli ve canlı olması bir arada olunca çekici ve alımlı bir hava oluşturulmasını sağlıyor. Ayrıca canlılık katması da çok büyük bir artı. Bu özelliği ile birlikte cildinin soluk görünmesinden, makyajsız dışarı çıktığında hasta mısın sorularına maruz kalan bayanlar için bakır kızılı tam olarak bir biçilmiş kaftan diyebiliriz. Bakır rengi saçlarınız ile birlikte yüzünüze ışık gelmesini sağlayacak, canlılık, enerji ve dinamizm sahibi olacaksınız.

Bakır Saç Renklerinden Örnek Modeller

Ancak bakır kızılını kullanmak konusunda öncelikle ciddi bir hassasiyet gerekli. Eğer siz de bakır rengi saç modellerine ilgi duyuyorsanız saçlarınızı bakır rengine boyatmadan önce dikkat etmelisiniz. Cevaplandırmanız gereken ilk soru bu rengin sizin için uygun olup olmadığıdır. Bildiğiniz gibi kızıl saç renklerinin birçoğunun ortak özelliği her ten rengi ile uyum sağlayamıyor olduklarıdır. Bakır rengi için de benzer bir durum söz konusu. Bakır kızılı saçlar hiç şüphesiz en fazla beyaz tenli bayanlara uygun olacaktır. Beyaz ten ve bakır kızılının enerjisi bir araya geldiğinde harika bir sonuç ortaya çıkabilir.

Ancak bu demek değil ki sadece beyaz tene sahip olan bayanlar bakır kızılı saçlara sahip olabilir. En iyi netice o şekilde alınıyor olsa da buğday tene sahip bayanlar da bakır rengi saçlara sahip olabilirler. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bakırın tonunu doğru seçebiliyor olmaktır. Doğru bir ton seçimi ile birlikte harika bir görüntü elde edebileceğiniz gibi kötü bir seçim ile pişman olacağınız görüntülere de kavuşabilirsiniz. Bunun doğru seçimini yapabilmek için bir saç uzmanı ile konuşmalı, daha detaylı bir tahmin ve seçim yapılmasını sağlamalısınız. Buğday tenli bayanlar bu opsiyona sahip olsalar da esmerler için bu durum ne yazık ki geçerli değil. Esmer tene sahip olan bayanlarda birçok bakır tonu karanlık ve kötü bir görüntüye sebep olacaktır.

Hayallerinizi süsleyen bakır kızılının sizin için uygun olup olmadığı aşamasını teyit ettikten sonra sırada doğru bir uygulama yapmakta kalıyor. Bu  aşama oldukça önemli bir aşama. Zira kızıl tonlarını elde etmek oldukça sıkıntılı bir konu. Aynı şekilde elde etmek kadar tutturduğunuz tonu koruyabilmek de oldukça zor olabilir. Ancak doğru ve profesyonel bir uygulama ve düzenli bir bakım sayesinde istediğiniz bakır tonuna sahip olup uzun süre de kullanabilirsiniz. Öncelikle kendi saç renginiz önem kazanıyor. Eğer saçlarınız sarı, açık kumral ve kahve tonlarında ise bakıra ulaşmanız daha kolay olacaktır. Ancak saç renginiz daha koyu bir ton ise öncelikle bir saç rengi açma aşamasından geçmeniz gerekecek. Sonrasında ise güzel bir boya uygulaması gerekli. Bu işlemin doğru sonuç verebilmesi için birden fazla boyama yapılması gerekebilir.

Doğru saç rengini tutturmak zor olsa da elde ettiğiniz sonucu görünce çektiğiniz zahmete değdiğini göreceksiniz. Özellikle boyama sonrasındaki ilk bir kaç hafta saç renginiz fazlasıyla parlak ve alımlı olacaktır. Ancak yıkamalardan ve üzerinden zaman geçmesinden sonra akmalar yaşayabilirsiniz. Eski parlaklığından uzaklaşabilir. Bu gibi problemlerle karşılaştığınızda ise yapmanız gereken şey doğru ürünleri kullanmak ve bu ürünler ile istediğiniz parlaklığı uzun süre devam ettirebilmek. Parlak bir kızıl tonunun devamlılığını sağlamak için saç cilası kullanmalısınız. Bu sayede matlaşsa da parlak saçlarınızın keyfini sürmeye devam edebilirsiniz. Bakır saç rengi son dönemde birçok ünlü tarafından tercih ediliyor. Bu renge olan ilginin sebebi bakır rengini kullanan ünlülerdir diyebiliriz. Başta son dönemin parlayan oyuncularından olan Elçin Sangu uzun dönem bakır rengi saçları ile ekranlarda göz kamaştırdı. Dünya çapında ünlü olan isimlerden de birçok kişi dönemsel de olsa bakır saçları kullandı. Ancak burada dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri kararlı olmak. Kısa süreli denemeler yapmak saçlarınızı yıpratacaktır. Eğer uzun süre kullanmayı düşünüyor ve bu konuda kararlı iseniz bakır renginin denemeye değer olduğunu göreceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ